Музика у нашему житті

Неможливо уявити собі наше життя без музики. Ми стикаємося з нею буквально на кожному кроці: на концертах, з екранів телевізора, по радіо, вона звучить на  всюди, супроводжує свята. Що за дивовижна сила таїться в музиці? З давніх-давен думали про це люди, багато дивовижних легенд було складено про дивовижний і магічний вплив музики на людину.

Ще в стародавній Греції музиці відводилося центральне місце у вихованні. У середньовічному трактаті про освіту, говорилося, що людина. яка не вміє грати на музичному інструменті і не розбирається в музиці, ущербна і в розумовому відношенні. Вже давно зазначалося, що серед дітей, які мають однаковими розумовими здібностями, успішніше мислить і розвивається та дитина, яка з раннього дитинства навчався грі на інструменті.

Мозок людини з моменту народження здатний до сприйняття музики, і вона є свого роду пред'язиком. Ранній початок навчання музиці є ефективним засобом розвитку психічної та інтелектуальної сфери, воно сприяє активації вищих функцій мозку і, зокрема, абстрактного мислення. Рання музична освіта відкриває доступ до вроджених нейронних механізмів, відповідальних за сприйняття, розуміння і відтворення музики, а також розширює їх використання для освіти інших вищих функцій мозку.
Дослідження показали особливу роль в дозріванні мозку  активна робота саме пальців рук. Це обумовлено найбільшим представництвом в корі великих півкуль кисті рук. Для отримання простих безпосередніх емоцій рука як орган дотику має переваги навіть у порівнянні із зором і слухом. У ранньому дитинстві «рука вчить очі». Музика впливає на душу дитини. Раннє занурення в музику сприяє розкриттю її творчої індивідуальності, дає можливість самовираження. Музика, так само як література і живопис, розширює знайомство з навколишнім світом, допомагає краще зрозуміти історію, перейнятися духом тієї чи іншої епохи.

Дуже важливо, щоб в навчанні дитини грі на інструменті був зацікавлений не тільки педагог, але і батьки. Музика мистецтво адресне. Батьки, навіть, якщо їм не довелося самим оволодіти яким-небудь інструментом, приводячи дитину в музичну школу, повинні як би пройти разом зі своїм малюком всі стадії навчання. Від зацікавленості батьків багато в чому залежить інтерес і користь, отриманні дитиною від занять музикою. Не слід дуже натискати на дітей, але не потрібно і легко миритися з їх відмовою вчитися  музиці. Малюк повинен безбоязно зустрічати труднощі. Справа батьків стежити за тим, щоб вони формували, а не руйнували особистість. Не потрібно поступати як ті батьки, які активно займаються своєю дитиною приблизно до шести років, а потім передають естафету школі і стежать за успіхами свого чада як би здалеку. Це настільки ж абсурдно, як і хибно. Малюк відчуває себе покинутим,  він не розуміє, в чому причина такої зміни в  відносинах з ним, і замикається в собі. Батьки повинні разом з дитиною ходити на концерти, в театри, слухати «живу музику». Ніякі фіксуючі засоби техніки не в змозі відтворити ті спалахи «вольтової дуги» мистецтва, коли відбувається миттєвий дотик до істини.

Музика і сьогодні сповідує найдавнішу зі своїх заповідей - бути одкровенням почуттів, одкровенням пізнання глибокого світу людини.

Новини

День спеціаліста військово-соціального управління ЗСУ (Збройних Сил України)

30 січня Враховуючи важливу роль органів соціально-психологічної та виховної ...

29-01-2023 14:20:15 далі >

До Дня пам’яті Героїв Крут

29 січня в Україні відзначатиметься річниця бою під Крутами, який для Українського ...

29-01-2023 09:00:01 далі >

Державний прапор України

28 січня В цей День Верховна Рада України офіційно затвердила синьо-жовтий ...

27-01-2023 09:07:41 далі >

Відео

"Веселый оркестр"

"Веселый оркестр" ...

 Мендельсон Концерт для скрипки

Мендельсон Концерт для скрипки ...

Оркестр народных инструментов. Конкурс им. Н. Ризоля  2012г.

Оркестр народных инструментов. Конкурс им. Н. Ризоля 2012г. ...

Copyright © 2013,

shkolaiskysstv.zp.ua

Запорізька дитяча школа мистецтв №3

Школа мистецтв №3 у місті Запоріжжя - є культурним центром Хортицького району. Педагоги у процесі навчання дітей використовують сучасні методики. Учні беруть активну участь і перемагають у міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів!

Головна | Про школу | Контакти