Дитяча школа мистецтв №3 > Навчання > Відділи > Хореографічний відділ > А чому вони роблять на уроках з хореографії «одне і теж»?

А чому вони роблять на уроках з хореографії «одне і теж»?

Таке  запитання зазвичай надходить від мам, які тільки-тільки почали "водити на танці" дитину. Улюблену дитину. Улюблену лапочку-дочку, яка для них - найкраща квітка всесвіту,  головна принцеса і взагалі королевишна всієї родини.

У думках така матуся вже бачить її на величезній, залитій вогнями сцені, перед  ридаючим від захоплення і хлопаючим у долоні, залом. І ось вже кореспонденти місцевих і федеральних каналів навперебій беруть у неї інтерв'ю, як це їй вдалося виростити таку чудову дитину.

А в реальності - танцзал, день у день,  ті ж самі вправи, викладач навіть не  веде мови про костюми і виступи, як же так, вже пройшло цілих ВІСІМ ТИЖНІВ?!? !!! - а ми все ще не зірки? !!!!

І головне, подругам-то розповісти особливо нічого, ось шо прикро. І підозріло. Адже кожного разу, дійсно,  одне і теж!!!

Цього питання ніколи б не виникло, якби ви знали:

  1. Процес навчання танцю - це багаторазові повтори. Незліченні повтори. Процес відпрацювання руху і доведення його до автоматизму. А потім ще й відпрацювання ЕМОЦІЙНОЇ ПОДАЧІ, без якої танець перетворюється просто в набір елементів. І це все означає - стільки повторів, скільки викладач вважатиме за потрібне.(І ще трохи понад цього.)
  2. Навіть великі, визнані майстри - і ті щодня повторюють обов'язковий набір базових елементів, які підтримують танцюриста в робочій формі,  розвивають гнучкість, стійкість, координацію рухів, сприяють витривалості а також вчать керувати своїм тілом.
  3. Якщо ви не хореограф, і ваше знайомство з хореографією - це коли ви підглядаєте в щілинку дверей танцювального класу, або педагог в кінці заняття робить "відкриту п'ятихвилинку" - танці для батьків - знайте: ВАМ ТІЛЬКИ ЗДАЄТЬСЯ, що діти роблять " теж саме ".

Вам це здається від нестачі хореографічної освіти, відсутності танцювального досвіду і взагалі помилкових уявлень про те, як викладають танцюристам. Тому що насправді на цьому горезвісному "одному і тому ж" русі вони при цьому вчаться тримати стать. Зміцнювати певні м'язи, розподіляти вагу,виконувати рух граціозно. І цьому сприяють саме " ті ж самі" базові рухи! А ніяк  не новий танець на кожному занятті.

Мета будь-якого  професійного викладача - зробити так, щоб учень танцював добре.     У кожного може бути своя методика і свої підходи, але мета одна. Але НІЯКІ методики  не дадуть результату, якщо учень лінується працювати над своїми помилками або займається не регулярно, а за настроєм. Лише відшліфована базова техніка танцю дає можливість робити щось далі!А якщо в ній є огріхи, то далі діти і рости будуть криво, чи то пак не вгору, а ще кудись ...

І завдання викладача - вказати на помилки і сказати, як їх виправити, а ось завдання дітей - зробити це, забувши про "так ну, це нудно", "ні, я краще посиджу", "само пройде" і т.д.

А завдання батьків - підтримати дитину в домашніх заняттях, стежити, щоб вони були регулярними! Адже ви хочете реальних успіхів дитини і заслужених, захоплених овацій для нього, а не млявих оплесків через жалість?

Тоді не пропускаємо репетицій! Тому що - виступати хочемо всі, а як репетирувати - так "вона і так добре танцює, сьогодні на тренування не підемо!" - хто вам сказав, що вона вже добре танцює?

Ви серйозно вважаєте, що кожен рух вашої дитини - сама досконалість ?! Навіть балетна трупа Великого театру не гребує повторенням "одного і того ж" день у день, з року в рік, від концерту до концерту ...

Якщо ж вам здається, що ваша дитина, яка плутає праву і ліву сторону, крокуюча не в такт, зі слабкою поки ще спиною - все одно на ваш погляд "і так добре танцює", і її вже, на ваш погляд, "можна "виводити виступати - значить, ви просто не  бажаєте бачити її помилок. Або батьківська любов очі заступає. Або занижене почуття естетики. Або ще щось.

Запам'ятовуємо, матусі, бабулечкі - ті, хто реально хоче результату, а не просто "водити на танці" і віддавати грошики за дитячу зайнятість.

ТІЛЬКИ І ТІЛЬКИ ПЕДАГОГ вирішує: коли дитина або його група готова перейти до наступного  кроку, коли вчити новий танець, в якому ряду кому стояти, коли і які шити костюми, брати участь або не брати участь в конкурсі!

Грамотний педагог виставляє на концерт тільки повністю підготовлені номери. Професіонал просто не буде виставляти на сцену «сирі» номери, і дітей, які плутають послідовність рухів танцю, або виконують їх неточно, дітей,які не мають базової підготовки, скованих, переляканих, що не передають сценічний образ!Може бути, ви будете в шоці, але в разі недостатньої підготовленості номера, музичного матеріалу або костюма, професійний викладач навіть зніме номер з концертної програми! - і, якщо прибрати в сторону амбіції ( "ой, я вже запросила всіх знайомих, а ми тепер не виступаємо!) та інший егоїзм, то це правильно.

Якщо ж не згодні - забирайте дитину, вчіть  її самі. Тільки доведіть до логічного результату - гідного виступу на професійній сцені.

Новости

День військ зв’язку України

8 серпня Професійне свято військовослужбовців День військ зв’язку ...

08-08-2022 09:00:29 далее >

День Повітряних Сил Збройних Сил України

7 серпня  Всі ті, хто так чи інакше пов’язує своє життя з Повітряними ...

07-08-2022 09:00:48 далее >

Міжнародний день дружби

30 липня Свято Всесвітнього Дня Дружби відзначається наприкінці липня. ...

30-07-2022 09:00:56 далее >

Видео

"Веселый оркестр"

"Веселый оркестр" ...

Филармония 2012

Филармония 2012 ...

Концерт Осенний джаз

Концерт Осенний джаз ...

Copyright © 2013,

shkolaiskysstv.zp.ua

Запорожская детская школа искусств №3

Школа искусств №3 в городе Запорожье - является культурным центром на Бабурке. Педагоги в процессе обучения детей, используют современные методики. Ученики активно участвуют и побеждают в городских, областных, всеукраинских, международных конкурсах!

Головна | Про школу | Контакти