Дитяча школа мистецтв №3 > Новини > Скажемо -"Ні" наркотикам!

Скажемо -"Ні" наркотикам!

Загальна інформація про наркоманію.

Питання наркоманії стояло перед суспільством ще з прадавніх часів. Ніхто і не підозрював, що вона призведе  до великих втрат, а найголовніше – до втрати молодих, енергійних, талановитих особистостей,  у руках яких – майбутнє держави, та перш за все – наших дітей, і стане однією із важливих соціально-педагогічних проблем сьогодення. З нею пов’язують і падіння звичаїв, і зростання злочинності, і збільшення транспортних аварій та інших нещасних випадків...

Відомо, що вже  в глибоку давнину люди вживали різні речовини, щоб змінити свою поведінку. Існує припущення, що перше знайомство людини з наркотиками відбулося   в ранньому палеоліті. З розвитком суспільного життя стали виділятися особистості, які виконували особливі функції та впливали на громадське життя. Це вожді племен, чарівники, маги, шамани, жерці. У глибоку давнину право вживати наркотики мали тільки вони. Для простих смертних на ці засоби було покладено табу, а їхні рецепти були великою таємницею. Таким чином, привілейованим класам удавалося відгородити народ від самознищення.

У наш час наркоманія втратила свою «містичність» і стала соціальною проблемою, що негативно впливає на особисте й суспільне життя людей. Сьогодні зберігання та вживання наркотиків є карним злочином. Приблизно 10-15років тому наркоманія викликала в суспільній свідомості страх або агресію. Останнім часом відзначається більш толерантне ставлення до наркоманії і наркоманів.

Етимологічно термін «наркоманія» пов’язаний з поняттям «наркотик» (від грец. Narkotikos – заколисливий). Однак термінологічна невизначеність виникає відразу ж, як тільки мова заходить про препарати, що не відносяться до групи опію, тому що серед засобів, віднесених до наркотиків, лише опіати й ноксирон мають снотворний вплив. Інші ж препарати за своєю фармакологічною активністю є психостимуляторами. Нині термін «наркотична речовина» (наркотик) застосовується стосовно тих отрут або речовин, які здатні викликати при їхньому вживанні снотворну, болезаспокійливу або збудливу дію.

Аналіз медичної літератури дозволяє дати визначення наркоманії як групи захворювань, які викликані систематичним вживанням наркотиків і проявляються синдромом зміненої реактивності, психічною й фізичною залежністю, а також деякими іншими психосоматичними й соціальними особливостями.

У традиційній наркології наркоманія розглядається як невиліковна хвороба з більш-менш тривалими ремісіями. У структурі наркоманії виділяють основні складові, які проявляються в ході розвитку хвороби:

1. Синдром психічної залежності. Наркотик стає найважливішою умовою комфортного контакту людини з життям, собою, іншими людьми.

2. Синдром фізичної залежності. Поступово наркотик вбудовується в різні ланцюги обмінних процесів в організмі. Якщо наркоман не приймає відповідної кількості наркотиків, то він випробовує різні ступені фізичного страждання: ломку, сухість шкіри (або, навпаки, пітливість). Це явище називається абстинентним синдромом.

3. Синдром зміненої реакції організму на дію наркотику.

Новости

Наркоманія загрожує Україні гуманітарною катастрофою (1)

Наркоманія, як соціальна проблема, виникла в XX столітті. До цього вживання ...

27-10-2020 21:22:14 далее >

Конкурс етюдів

20 жовтня 2020 року   відбувся традиційний конкурс на краще виконання етюду ...

27-10-2020 20:47:09 далее >

День визволення України від фашистських загарбників

Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства ...

27-10-2020 20:00:44 далее >

Видео

Джаз-Академия Запорожье

Джаз-Академия Запорожье ...

"Аргентинское танго"

"Аргентинское танго" ...

«Романс»

«Романс» ...

Copyright © 2013,

shkolaiskysstv.zp.ua

Запорожская детская школа искусств №3

Школа искусств №3 в городе Запорожье - является культурным центром на Бабурке. Педагоги в процессе обучения детей, используют современные методики. Ученики активно участвуют и побеждают в городских, областных, всеукраинских, международных конкурсах!

Головна | Про школу | Контакти