Навчання

Масове музичне виховання і освіта,  зазвичай, здійснюється за допомогою навчально-виховної роботи в системі дитячих шкіл мистецтв і дитячих музичних шкіл. Сьогодні в контексті ідеї гуманізації і гуманітаризації освіти особливої актуальності набуває проблема розвитку учнів засобами музики як виду мистецтва.

Школа мистецтв орієнтована на особистість дитини, на виховання особистості в дитині. Ми віримо, що кожна дитина має своє призначення, свій шлях, свої думки. Ми поважаємо і цінуємо його неповторність.

Комплексне музичне виховання, творчі методи навчання застосовуються до будь-якої дитині. Різниця лише в тому, що музикантом-професіоналом може стати високо обдарований учень, в той час як переважна більшість учнів стають музикантами-аматорами.

Нашим особливим завданням є розвиток і збагачення духовного світу кожного учня. Ми вчимо дітей любові до людей,  вчимо повазі, вмінню  бути вдячними, проявляти співчуття і співрадість. Ми намагаємося виховати серце дитини.

 


  Кодекс честі   учителя 

Вчитель в еволюційному русі людства несе, зберігає і  розвиває завоювання духа і разума:  бачить в собі та дітях нові незвичайні  можливості і здібності,  розкриває в них і в собі образ Творця,   тим самим змінюючи простір навколо і світ загалом.  Кодекс покликаний надихати  і спрямовувати вчителя   на творчі звершення, а не  нормувати і обмежувати його працю.  Він стверджує відносини людей    один до одного з розумінням того,  що кожен має  безмежні можливості.   Учитель відкрито і мужньо відповідає на виклики часу, головний з яках - бути духовно-моральною людиною і виховувати духовно-моральну людину.

Учитель:

  1. Розуміє: він є носієм Світла, є чинною силою нової свідомості і нового життя суспільства. Вважає свою професію служінням вищім ідеалам людства. Наповнен відповідальністю перед майбутнім, перед судьбою кожного свого учня.
  2. Дотримується завіту класика: "Будь-яка школа, перш за все, повинна показати людині те, що в неї є самого дорогоцінного, змусивши її визнати себе часткою безсмертного і живим органом світового духовного розвитку людства" (К.Д.Ушинський).
  3. Визнає, що духовний гуманізм, синтезуючий в собі духовне і матеріальне, є основою оновлення світу освіти, і у відповідності з ним будує своє педагогічне мислення і творчу освітню практику.
  4. Вірить в безмежні можливості кожного учня, вірить, що кожна дитина  має свій шлях, свою міссію. Ця віра і є джерелом для його оптимістичній і творчій професійній діяльності.
  5. Любить дітей щіро, віддано, без умовностей. Мудра любов до кожного учня супроводжує всі його  педагогічні вчинки.
  6. Прагне до мети виховання в кожному учні особистості благородної і великодушної, людини культури, героя духу, громадянина Землі, патріота своєї Батьківщини.
  7. Допомогає учням знайти в собі сенс життя, заглибитись у самопізнання, прагнути самовдосконалення.
  8. Виявляє особливу турботу про розвиток та збагачення духовно-морального світу своїх учнів, навчає жити, дорослішати і розвиватися в своєму духовному світі, мріяти, створювати красу, робити благо, допомогає стверджувати уявне у зовнішньому світі.
  9. Будує свою діяльність і відносини з учнями у згоді з їх природньою спрямованістю до розвитку, дорослішанню, пізнані і свободі. Допомогає кожному досягти успіху і розкрити в собі здібності і таланти.
  10. Усвідомлює виняткове значення своєї суб'єктивної волі в створенні освітнього процесу, тому постійно зайнятий вдосконаленням свого характеру, поглядів, педагогічного мистецтва, духовно-морального світу, шукає і творить в собі педагога від Світла для дітей Світла.
  11. В пошуку  гуманного підходу  до учнів керується принципами: виховання в учнях життя за допомогою самого життя, облагородження середовища навкруги кожного учня, пізнання у співпраці  та співтворчості.
  12. Старанно дотримується закону: творити, поглиблювати та зміцнювати духовну спільність, єднання та взаєморозуміння зі своїми учнями.
  13. Допомагає учням зрозуміти, що думка є початковою енергією. Вирощує в них почуття відповідальності за свої думки. Створює умови для того, щоб вони полюбили своє мислення.  Виховує в них добромислення та яснодумство, добромовність та ясномовність.
  14. Веде своїх учнів від успіху до успіху, від труднощів до труднощів, вселяє в них віру в свої здібності, дає пережити радість пізнання, робить їх шукачами та  відкривачами знань.
  15. Досягає успішного опанування учнями освітніх стандартів і знаходить можливість розширювати їх зміст теоріями, проблемами, гіпотезами, пошуками і відкриттями, які народжуються на горизонті наук.
  16. Залучає батьків  до участі в організації шкільного життя їх дітей, робить свій педагогічний процес відкритим для них. Спілкується з батьками дружелюбно, з розумінням, допомогає їм розібратися в складних питаннях сімейного виховання.
  17. Черпає натхненя для творчості та натхненого професійного життя в трудах класиків світової педагогики, в любові до учнів і постійній турботі про них, в пошуках розгадки складних виховних і освітніх задач, в думці про те, що він "співроботнік у Бога".
  18. Творить і вдосконалює в собі образ духовно-моральної особистості: є прикладом культури і моральності, ввічливості і співчуття. Справедливий, живе по совісті, усміхнений, любить добрий гумор, простий  у спілкуванні, доброчесний, спрямований на благо.
  19. Несе учням уроки, як дари свого духу, завжди готовий допомогти їм, радіє їх успіхам, захищає та оберігає їх від усього дурного. Відданий учням, навчається у них тому, який ім потрібен учитель.
  20. Далекий від авторитаризму, від силових підходів до учнів. Не дратується,  не підвищує голос, не жаліється батькам про провини дитини, не налаштовує батьків проти дитини, не принижує учня, не вдається до покарань.

Ми сподіваємося, що педагогічна спільнота з великою увагою поставиться до цього Кодексу і почне застосовувати його в своєму житі на користь кожної дитини.

_____________________________________________________________

Нудні уроки придатні лише на те, щоб вселити ненависть і до тих, хто їх викладає, і до всього, що викладається. Якщо ви хочете виховати розум вашого учня, виховуйте сили, якими він повинен керувати. Постійно вправляйте його тіло; робіть його здоровим і сильним; нехай він працює, діє, бігає, кричить; нехай завжди перебуває в русі; нехай буде він людиною за силою, і незабаром він стане їм до снаги. Якщо ми хочемо перекрутити цей порядок, то зробимо скоростиглі плоди, в яких не буде ні зрілості, ні смаку і які не забаряться зіпсуватися: у нас будуть юні науковці та старі діти.                               Жан-Жак Руссо


Новини

Вітаємо!!!!

У суботу 13.04.2024 р. на фортепіанному відділі нашої школи пройшов конкурс ...

16-04-2024 23:25:10 далі >

Всесвітній день мистецтва

Ідея обрати дату для дня, який об’єднає діячів та поціновувачів мистецтва, ...

15-04-2024 09:00:02 далі >

Всесвітній день здоров’я

7 квітня Здоров’я - це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ...

07-04-2024 09:00:39 далі >

Відео

Манженко Ігор

Манженко Ігор ...

В.Косенко "Поэма-легенда" Ми-минор

В.Косенко "Поэма-легенда" Ми-минор ...

Salamanka Dave Becker

Salamanka Dave Becker ...

Copyright © 2013-2023,

shkolaiskysstv.zp.ua

Запорізька дитяча школа мистецтв №3

Школа мистецтв №3 у місті Запоріжжя - є культурним центром Хортицького району. Педагоги у процесі навчання дітей використовують сучасні методики. Учні беруть активну участь і перемагають у міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів!

Ми в соціальних мережах