Дитяча школа мистецтв №3 > Навчання > Правила та терміни прийому > Десять причин віддати дитину в музичну школу

Десять причин віддати дитину в музичну школу

Не дивлячись  на те,  що дитина фальшиво співає пісні, і слуху у неї немає;  не дивлячись на те, що піаніно  нікуди поставити, і бабус не може возити дитину «на музику»; не дивлячись на те, що  дитині взагалі ніколи – английська, іспанська, секція з плавання, балет і  тому подібне …

Є вагомі причини все  це здолати і таки навчати музиці, і ці  причини повинні знати сучасні батьки:

1. Грати – це зберігати традиціі. Музиці навчали всіх аристократів. Музицировати – це  шик, апофеоз  світських манер. Дюк Еллінгтон  почав грати на роялі тому, що біля граючого парня завжди збиралися дівчата.

2. Музичні  заняття виховують волю і   дисципліну: займатися на інструменті потрібно постійно, регулярно і без перерв.  Взимку і влітку, в будні і святкові дні. майже з тією самою наполегливістю, з якою чемпіони тренуються в спортзалі.    Але на відміну від героїв спорту, граючи на роялі, неможливо зломати шію, чи ногу, ні навіть руку.

 Увага,  вимогливі батьки! Музика – це виховання характеру без ризику травм: як гарно, що це можливо!

3. Займаючись музикою,  дитина розвиває математичні здібності.   Вона просторово мислить,   натиская на потрібні клавіши,  маніпулює  абстрактними звуковими фігурами, запам'ятовуючи  нотний текст, і знає, що в музичній п'єсі так саме як і в    математичному доказі: ні забрати, ні додати!  Не випадково Альберт Ейнштейн грав на скрипці , а професора  фізики і професора математики Оксфорда  складають 70% членів університетського  музичного клубу.

 Увага, далекоглядні батьки майбутніх  математиків та інженерів! Музикувати  приємніше, ніж вирішувати складні задачи під примусом репетитора.

4. Музика  і мова –  брати-близнюки. Вони народилися    один за  одним:  спочатку старший  – музика; потом молодший –  мова. І в нашому мозку вони продовжують жити поряд. Фрази та речення, коми і крапки, запитання та оклики є і в музиці, і в мові. Діти, які грають на музичних інструментах, які співають, краще розмовляють, краще пишуть, легше запам'ятовують іноземні слова, скоріше засвоюють граматику.  Меломани-літератори  Стендаль,  Жан-Жак Руссо и Ромен Роллан, кожен з яких знав не одну іноземну мову, рекомендують всім майбутнім    поліглотам музику.

 Увага, мудрі батьки майбутніх журналістів і перекладачів!  Спочатку було Слово, але ще раніше був Звук.

5. Музика структурна та ієрархічна: крупні твори  розпадаються   на менш крупні частини,  які в свою чергу поділяються   на невеликі теми і фрагменти,  що складаються з дрібних фраз і мотивів. Стихійне розуміння   музичної   ієрархії полегшує розуміння комп'ютера, також ієрархічного і структурного. Маленькі музиканти, учні  знаного  Шиничи Сузуки, якщо і не досягли успіху у розвитку музичного слуху і пам'яті ,  натомість обійшли своїх однолітків за рівнем структурного мислення.

Увага, прагматичні батьки майбутніх  IT-інженерів, системних адміністраторів і програмістів! Музика веде прямо до верши комп'ютерних наук; не  випадково  фірма Microsoft  надає перевагу співробітникам з музичною освітою.

6. Музичні заняття розвивають навички  спілкування  або, як їх сьогодні  називають, комунікативні навички. За  роки навчання дитина-музикант познайомиться  з  талановитим і  дружнім Моцартом,   філософічним Бахом  і іншими дуже різними музичними персонами. Граючи на музичному інструменті,  дитині прийдеться  перевтілюватися і  доносити до публіки їх характер, манеру  відчувати голос і жести. Тепер  залишився один крок до таланту менеджера.  Адже для нього чи не головне –  розуміти людей,  користуючись  своїм  розумінням,  керувати ними.

Увага, амбіційні батьки майбутніх засновників бізнес-імперій!  Музика веде від серця до серця, а сама грозна зброя топ-менеджера – обеззброююча посмішка  «доброго парня».

7. Музиканти  м'якосердешні і одночасно мужні. Як стверджують  психологи, музиканти- чоловіки  чуттєві, як дами, а музиканти-жінки стійкі і тверді духом,  як чоловіки.

Увага, прозорливі батьки, які сподіваються на допомогу  і підтримку! Діти, які займаються музикою,  співчутливі і одночасно  терплячі, і тому частіше готові   допомагати своїм пристарілим батькам.

8. Заняття музикою привчають «включатися по команді». Музиканти менше лякаються страшного слова deadline – термін здачі роботи. В музичній школі не можливо  перенести на  завтра чи на тиждень концерт. Знаходження артиста на сцені привчає до максимальної готовності «по заказу», і дитина з таким досвідом   не "завалить"  іспит,  співбесіду при  влаштувані  на роботу, або   відповідальну доповідь.

 Увага, турботливі батьки! Музичні заняття в дитинстві – це максимальна витримка і артистизм на все життя.

9. Музичні заняття  виховують маленьких «цезарей», які вміють робити багато справ одночасно.  Музика допомагає орієнтуватися в  декількох одночасних процесах: так читаючий з листа піаніст, одразу робить декілька справ  – пам'ятає про минуле, дивиться в майбутнє, контролює сьогодення.

Музика тече в своєму  темпі, і читаючий з листа не може перерватися,  відпочити і перевести дух. Так саме як і  авіадиспетчер, оператор ЕВМ або биржевой брокер слідкує  за декількома екранами і одно часно слухає і передає інформацію по   телефонам. Музика привчає  думати і жити  в  декількох напрямках.

 Увага,  перевантажені батьки! Дитині-музиканту буде легше, ніж Вам, бігти  по   життєвим доріжкам і всюди приходити вчасно.

10.  І, нарешті, музика –  найкращий шлях до успіху в житті.  Чому? Дивись пункти 1-9. Не дивно, що музичне  минуле   є у багатьох  знаменитих людей:

- Агата Крісті свою першу розповідь    написала про те, чому їй важко   грати на фортепіано на сцені;

- Кондоліза Райс,  більш за все   любить грати   на публиці  в своїй  шикарній концертній укні;

- Білл Клінтон впевнений, що без саксофону  ніколи не став би президентом.

Подивіться  на успішних людей в будь-якій сфері, запитайте, чине займалися вони в дитинстві музикою.  Звичайно займалися.

І в нас є  10 причин наслідувати їх надихаючий приклад.

 

 

Новини

День визволення України від фашистських загарбників

Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства ...

27-10-2024 20:00:44 далі >

День української писемності та мови

Мова – це історія народу. В ній відбито все його життя: Наший склад і звичаї, ...

27-10-2024 08:22:50 далі >

День міста Запоріжжя

14 жовтня Місто - фортеця. Місто-скеля. Вітаємо, Запоріжжя, з твоїм Днем. ...

14-10-2024 09:00:04 далі >

Відео

Таран Яна

Таран Яна ...

Salamanka Dave Becker

Salamanka Dave Becker ...

"Українські візерунки"

"Українські візерунки" ...

Copyright © 2013-2023,

shkolaiskysstv.zp.ua

Запорізька дитяча школа мистецтв №3

Школа мистецтв №3 у місті Запоріжжя - є культурним центром Хортицького району. Педагоги у процесі навчання дітей використовують сучасні методики. Учні беруть активну участь і перемагають у міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів!

Ми в соціальних мережах