Наркотик - вбиває!!!!
Людина завжди шукала засоби, щоб отримати задоволення, полегшити страждання, або іншим засобом сховатися від тяжкої дійсності шляхом застосування різноманітних одурманюючих речовин. Все різноманіття наркотиків існує одвіку, і наш час високих технологій не вніс нічого принципово нового в явище наркоманії.
Так, у країнах Індокитаю діяли традиції споживання листів каннабиса; у Південній Америці індіанці жували листя коки; у Південно-Східній Азії було поширене вживання різноманітних опіатів (опіум-сирець, гашиш і деякі інші).
Такого роду немедикаментозне споживання наркотичних речовин було обмежене і пояснювалось в основному національними і релігійними традиціями. Але вже тоді цивілізовані громадяни почали розуміти глобальну загрозу людству від наркоманії. На початку минулого століття було прийняте рішення покласти на міжнародну організацію Лігу Націй контроль за міжнародним співробітництвом в області боротьби з поширенням наркотиків, а також було прийнято два міжнародні правові акти:
- Женевська угода про заборону виробництва, внутрішньої торгівлі і використання очищеного опіуму – від 11.02.1925р.
- Міжнародна конвенція щодо опіуму, підписана в Женеві 19.02.1925р.
Проте, питання кримінально-правового переслідування осіб, винних у незаконному виробництві і поширенні наркотичних речовин регулювалися національним, внутрішнім правом кожної окремо взятої країни.
Ситуація з наркоманією в Україні поки не схожа з ситуацією в США, де шкільні психіатри масово прописують дітям ріталін, що за силою впливу не поступається кокаїну, й інші психотропні речовини, що мають жахливі побічні наслідки.
Наразі однією з найбільш болючіших проблем є реклама та збут наркотичних засобів. Відтак, типовими видами реклами продажу наркотиків є: спам розсилкою електронною поштою; на форумах і чатах; на сайтах оголошень; в соціальних мережах; вірусна спам-реклама на сумнівних сайтах; спеціалізовані сайти; вуличне графіті; через розповсюджувачів реклами (неповнолітніх за незначну грошову винагороду та наркозалежних за «дозу» наркотику).
Особливості вуличної реклами наркотиків: розповсюдження подібної реклами становить величезну загрозу, відкрито полегшуючи доступ до купівлі наркотиків. Пересічні громадяни, зазвичай, не розуміють зміст розповсюджених в громадських місцях надписів та не звертають на них увагу. Однак, діти та підлітки різного віку чітко усвідомлюють такі надписи та знають їх правильне трактування.
Спочатку надписи з реклами почали з’являтися з появою «чорного ринку», так званих, «нових психотропних речовин». Проте, наразі подібна реклама використовується і для розповсюдження більш «традиційних» видів наркотичних засобів та психотропних речовин.
Наркоманію в Україні можна зупинити профілактикою, наполегливою роботою з блокування реклами та збуту наркотиків, а також програмами реабілітації, які допомагають позбутись залежності й проводять профілактичну діяльність.
Посилання: http://desn.gov.ua