День жіночої емансипації
30 травня
Цього дня в 1431 році була спалена на кострі Жанна Дарк. У 1932 році в той же день у Німеччині був прийнятий "Закон про юридичне становище жінок-чиновників". Невідомо точно, який з цих двох фактів став причиною того, що 30 травня відзначається як День жіночої емансипації або, як його ще також називають, День емансіпе.
Однією з найбільш легендарних і незаслужено забутих жінок була цариця-фараон Мааткара Хатшепсут. Вона одноосібно правила двадцять два роки, починаючи з 1525 (до н. е.) і до 1503 року., які безроздільно присвятила відродженню своєї держави.
У 1960 році в Шрі-Ланці главою уряду стала Сірімаво Бандаранаїке, а зараз жінки успішно керують такими державами, як Ірландія, Фінляндія, Філіппіни, Німеччина, Чилі. Перша дама-рабин на ім’я Селлі Ян Прісанд з’явилася в Америці в 1972 році. У 2008 році отримала звання і перша в історії США жінка-генерал - Енн Данвуді.
Грейс Мюррей Хоппер, яка народилася більше ста років тому в Нью-Йорку, стала Першою леді програмування. Завдяки її нестандартному мисленню світ отримав не тільки першу програму для ЕОМ, але і перший компілятор, першу мову програмування.
Сьогодні практично кожен п’ятий лауреат Нобелівської премії - жінка.
Не так давно, але вперше в столиці Об’єднаних Арабських Еміратів, місцевій жительці Собхі Якуб видали дозвіл на водіння таксі.
Найрозумніша жінка в світі на ім’я Даніела Сімідчіева, проживає в Болгарії. Її IQ досягає 200 балів, вона має п’ять ступенів магістра, виховує трьох дітей і виступає проти дискримінації - небажання роботодавців приймати на службу дуже розумних співробітників.