Дитяча школа мистецтв №3 > Новини > Скажемо -"Ні" наркотикам!

Скажемо -"Ні" наркотикам!

Кількість наркозалежних у нашій країни збільшується на 8 % за рік – одна з найбільш жахаючих тенденцій у світі. Серед них 70 % – молодь до 25 років, а темпи зростання жіночої наркоманії найвищі в Європі. Як наслідок, наркоманія впливає на негативну демографічну ситуацію.

Період розквіту наркоманії, з низки причин, припадає на період афганської війни. З того часу наркоманія стала явищем. У військових літаках і вантажівках макова соломка й конопля поринули до нашої домівки. У дев’яностих роках вона зростала шаленими темпами. Трамадол, опіумного ряду синтетичний наркотик, десять років необмежено продавався як знеболюючий препарат. Його виготовляли як легально, на фармзаводах, так і не легально. Обсяг трамадолу, який надходив у продаж, у 50 разів перевищував його потребу для хворих. Трамадольна наркоманія в Україні принесла смертей та інвалідностей серед молоді не менше 20000 на рік. Наркоманія змусила українців боротись за своє майбутнє. Лише під тиском численних акцій громадських організацій трамадол було офіційно визнано наркотиком.

Ситуація з наркоманією в Україні поки не схожа з ситуацією в США, де шкільні психіатри масово прописують дітям ріталін, що за силою впливу не поступається кокаїну, й інші психотропні речовини, що мають жахливі побічні наслідки.

Нові психоактивні речовини

Нові психоактивні речовини – це загальний термін, який охоплює нові наркотики, що також називають «курильними сумішами», «спайсами», «солями», «дизайнерськими наркотиками», «легальним дурманом». Основними виробниками та експортерами є КНР та Індія.

Складність у документуванні осіб, що розповсюджують НПР:

-        не всі НПР відносяться до існуючого списку заборонених наркозасобів;

-        швидкість появи нових видів НПР залишають позаду існуючі механізми контролю, істотно випереджаючи розвиток національних законодавчих і регулюючих норм;

-        складність встановити вплив НПР на здоров’я особи, через відсутність інформації про їх дію, особливо при тривалому вживанні.

Наслідки вживання нових психоактивних речовин

Використання НПР призводить до великих проблем зі здоров’ям:

-        споживачі НПР часто госпіталізуються з важкими токсичними отруєннями;

-        існують непоодинокі прикладу ряду самогубств, які викликані психічними відхиленнями внаслідок вживання синтетичних каннабіноїдів (Спайсів JWH);

-        є випадки смерті споживачів, у тому числі неповнолітніх після вживання таких речовин, як 4-methylmethcathinone (мефедрон), МДПВ, 4-метамфетамін.

Відповідальність передбачена законодавством

За злочини пов’язані з наркотичними засобами, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів:

-        стаття 307 Кримінального кодексу України «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів» (максимальна відповідальність до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна);

-        стаття 309 Кримінального кодексу України «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту» (максимальна відповідальність до восьми років позбавлення волі).

За розміщення надписів, малюнків будь-якого змісту, у тому числі із рекламою наркотиків:

-        цівільно-правова відповідальність ст. 1166 Цивільного кодексу України «Загальні підстави відповідальності за завдану майнову шкоду» (майнова шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала);

-        адміністративна відповідальність ст. 152 «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою території населених пунктів» (тягнуть за собою накладення штрафу від дванадцяти до вісімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян);

-        ст. 173 «Дрібне хуліганство» (тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до трьох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб);

-        кримінальна відповідальність ст. 296 Кримінального кодексу України «Хуліганство» (карається штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років).

Наркоманію в Україні можна зупинити профілактикою, наполегливою роботою з блокування реклами та збуту наркотиків, а також програмами реабілітації, які допомагають позбутись залежності й проводять профілактичну діяльність.

Новини

День визволення України від фашистських загарбників

Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства ...

27-10-2024 20:00:44 далі >

День української писемності та мови

Мова – це історія народу. В ній відбито все його життя: Наший склад і звичаї, ...

27-10-2024 08:22:50 далі >

День міста Запоріжжя

14 жовтня Місто - фортеця. Місто-скеля. Вітаємо, Запоріжжя, з твоїм Днем. ...

14-10-2024 09:00:04 далі >

Відео

Гасумян Диана

Гасумян Диана ...

Первое выступление

Первое выступление ...

Ансамбль "Ручеек" и х-гр. кол-в "Вариант"

Ансамбль "Ручеек" и х-гр. кол-в "Вариант" ...

Copyright © 2013-2023,

shkolaiskysstv.zp.ua

Запорізька дитяча школа мистецтв №3

Школа мистецтв №3 у місті Запоріжжя - є культурним центром Хортицького району. Педагоги у процесі навчання дітей використовують сучасні методики. Учні беруть активну участь і перемагають у міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів!

Ми в соціальних мережах