Дитяча школа мистецтв №3 > Новини > Скажемо -"Ні" наркотикам!

Скажемо -"Ні" наркотикам!

Як українці об'єднуються проти вуличних наркотиків.
21 травня 2019
Спайси, фен, сіль, крокодил, винт, нацибай, навар – ці сленгові слова на будівлях міст навряд чи зрозумілі дорослим. Але молодь точно знає, що вони означають.Це прихована реклама наркотиків, завдяки якій наркодилери непомітно виходять на свого клієнта.З охочими купити наркотик зловмисники спілкуються зазвичай у Telegram. Вони не зустрічаються з клієнтом – їм досить розставити "закладки" (сховати його в різних місцях; наприклад, у клумбі під під'їздом) і щоразу скидати покупцю фото з місцем розташування наркотику після того, як на інтернет-гаманець надійдуть гроші.Війну із "закладками" зараз ведуть не лише правоохоронці, а й активісти. Розповідаємо, як саме вони це роблять, та пояснюємо, як до цієї боротьби можете долучитися і ви.

ХТО ПРОДАЄ НАРКОТИКИ

Співробітник Департаменту боротьби з наркотиками ГУНП Києва Артем Поночовний розповідає, що вік "наркодилерів" коливається від 16 до 21 року.

Зазвичай молодь втягують у розповсюдження наркотиків через оголошення з пошуку роботи. За добу на "закладках" можна заробити в середньому 5 тисяч гривень.

В таких місцях розкладають "закладки" наркотиків

Богдан Ткачук, заступник командира роти чернігівської Патрульної поліції, зізнається, що його прикро вразила мотивація спійманого одного такого зловмисника.

На момент затримання 19-річний хлопець розповсюджував наркотики вже п'ять років. "У нього не було залежності. Він просто заробляв у такий спосіб гроші – просто бізнес", – спантеличений поліцейський.

Правоохоронці зізнаються, що зараз затримати наркодилера на гарячому практично неможливо – все ускладнили месенджери із шифруванням даних, безконтактний збут, інтернет-гаманці та можливість конвертувати прибутки в криптовалюту.

"В Україні sim-картки продаються без паспорта. Після купівлі ти можеш зареєструватися в месенджері, потім викинути її в Дніпро і далі спокійно користуватися Telegram, – пояснює шкільний офіцер поліції Сергій Безпальчук.

Із безконтактним збутом наркотиків правоохоронцям неможливо зробити контрольну закупівлю, щоб далі ефективно переслідувати зловмисників у судах". 

За даними Департаменту боротьби з наркотиками ГУНП Києва, нині Нацполіція має понад 1,5 тисячі відкритих кримінальних проваджень, у яких експертиза підтвердила наявність наркотиків.

508 людям повідомили про підозру. Стосовно 444 осіб справи скерували до суду.

Загалом за 2018 рік правоохоронці передали суддям кримінальні провадження стосовно 63 наркоугруповань, які діяли по всій Україні.

Щоб ви зрозуміли масштаби, ось лише один приклад.

У березні 2019 року правоохоронці затримали 20 учасників наркоформування, яке продавало наркотики та психотропи через сайти та месенджери з 2014 року.

В один день силовики одночасно обшукували понад 80 приміщень на Київщині, Херсонщині, Миколаївщині та Одещині.

"Первинний аналіз "чорної бухгалтерії", яка була вилучена на обшуках, дає підстави вважати, що щорічний обіг тільки цієї злочинної організації становив десятки мільйонів доларів. 

Надалі кошти інвестувалися в нерухомість і бізнес, зокрема в Росії та інших країнах", – розповідає представник Генпрокуратури Сергій Кізь.

https://life.pravda.com.ua/society/2019/05/21/236947/

Новини

День визволення України від фашистських загарбників

Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства ...

27-10-2024 20:00:44 далі >

День української писемності та мови

Мова – це історія народу. В ній відбито все його життя: Наший склад і звичаї, ...

27-10-2024 08:22:50 далі >

День міста Запоріжжя

14 жовтня Місто - фортеця. Місто-скеля. Вітаємо, Запоріжжя, з твоїм Днем. ...

14-10-2024 09:00:04 далі >

Відео

Ансамбль домристов

Ансамбль домристов ...

Путники в ночи. Б. Кемпферт

Путники в ночи. Б. Кемпферт ...

Й.Брамс "Созерцание"

Й.Брамс "Созерцание" ...

Copyright © 2013-2023,

shkolaiskysstv.zp.ua

Запорізька дитяча школа мистецтв №3

Школа мистецтв №3 у місті Запоріжжя - є культурним центром Хортицького району. Педагоги у процесі навчання дітей використовують сучасні методики. Учні беруть активну участь і перемагають у міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів!

Ми в соціальних мережах