Скажемо -"Ні" наркотикам!
https://life.pravda.com.ua/society/2019/05/21/236947/
БОРОТЬБА НА ВУЛИЦЯХ І В ІНТЕРНЕТІ
"Поважай батьків", "Модно бути здоровим", "Кохай", "Займайся спортом", "Розвивайся!"...
Такі мотиваційні гасла можна помітити на фасадах будинків у Житомирі, Запоріжжі, Кропивницькому, Львові, Миколаєві, Одесі, Полтаві, Рівному, Сумах, Харкові, Івано-Франківську та столиці.
Це 110 громадських організацій об’єдналися для того, щоб замальовували рекламу та інтернет-адреси.
Їх згуртував Володимир Курач, очільник громадської організації "Життя в любові". Після 15 років залежності йому вдалося розпочати все з початку.
"Пройшовши підвали, горища, закинуті будівництва, в'язниці, лікарні й табори, з власного досвіду вам кажу, що вживання психотропних речовин – це однозначно не той шлях, для якого люди приходять у це життя, – переконаний чоловік.
Ця речовина заволодіває тобою повністю. Ти знову і знову шукаєш гроші, починаються проблеми з правоохоронцями, постійні сварки з людьми.
В якийсь момент ти починаєш виносити речі з дому, і зрештою твоя залежність завершується психлікарнею, в’язницею або смертю".
Володимир знайшов своє покликання у протидії наркотикам, разом із однодумцями він замальовує у Києві наркоадреси, зокрема в Деснянському, Оболонському, Голосіївському, Подільському та Оболонському районах.
"Ми проводимо заходи в Києві, як тільки знайдемо гроші на фарбу. Нам бракує їх. Я й інші волонтери скидаємось і десь раз на місяць виходимо на вулицю.
Звичайно, щодня чи через день вони (наркоторговці – ред.) обходять свої адреси і наносять нову рекламу.
Їм за кожен надпис платять по 30 гривень, тоді як один балончик обходиться нам у 50. А щоб зачистити район, потрібно до 70 таких балончиків", – пояснює Володимир Курач.
Окрім вуличних акцій, боротьбу з наркозлочинністю активісти ведуть й в інтернеті.
Володимир створив всеукраїнський Telegram-канал @No_Drugs_Ukraine, де однодумці блокують наркоадреси, надсилаючи адміністрації месенджеру відповідні скарги.
"У цю приватну групу ми скидатимемо наркоадреси з тим, щоб хлопці й дівчата писали скарги Telegram. Аби заблокувати чат, досить п'яти скарг. Щоб заблокувати групу потрібно значно більше скарг користувачів. З деякими дуже складно", – пояснює Володимир.