Кодекс честі учителя

 Вчитель в еволюційному русі людства несе, зберігає і  розвиває завоювання духа і разума:  бачить в собі та дітях нові незвичайні  можливості і здібності,  розкриває в них і в собі образ Творця,   тим самим змінюючи простір навколо і світ загалом.  Кодекс покликаний надихати  і спрямовувати вчителя   на творчі звершення, а не  нормувати і обмежувати його працю.  Він стверджує відносини людей    один до одного з розумінням того,  що кожен має  безмежні можливості.   Учитель відкрито і мужньо відповідає на виклики часу, головний з яках - бути духовно-моральною людиною і виховувати духовно-моральну людину.

Учитель:

 1. Розуміє: він є носієм Світла, є чинною силою нової свідомості і нового життя суспільства. Вважає свою професію служінням вищім ідеалам людства. Наповнен відповідальністю перед майбутнім, перед судьбою кожного свого учня.
 2. Дотримується завіту класика: "Будь-яка школа, перш за все, повинна показати людині те, що в неї є самого дорогоцінного, змусивши її визнати себе часткою безсмертного і живим органом світового духовного розвитку людства" (К.Д.Ушинський).
 3. Визнає, що духовний гуманізм, синтезуючий в собі духовне і матеріальне, є основою оновлення світу освіти, і у відповідності з ним будує своє педагогічне мислення і творчу освітню практику.
 4. Вірить в безмежні можливості кожного учня, вірить, що кожна дитина  має свій шлях, свою міссію. Ця віра і є джерелом для його оптимістичній і творчій професійній діяльності.
 5. Любить дітей щіро, віддано, без умовностей. Мудра любов до кожного учня супроводжує всі його  педагогічні вчинки.
 6. Прагне до мети виховання в кожному учні особистості благородної і великодушної, людини культури, героя духу, громадянина Землі, патріота своєї Батьківщини.
 7. Допомогає учням знайти в собі сенс життя, заглибитись у самопізнання, прагнути самовдосконалення.
 8. Виявляє особливу турботу про розвиток та збагачення духовно-морального світу своїх учнів, навчає жити, дорослішати і розвиватися в своєму духовному світі, мріяти, створювати красу, робити благо, допомогає стверджувати уявне у зовнішньому світі.
 9. Будує свою діяльність і відносини з учнями у згоді з їх природньою спрямованістю до розвитку, дорослішанню, пізнані і свободі. Допомогає кожному досягти успіху і розкрити в собі здібності і таланти.
 10. Усвідомлює виняткове значення своєї суб'єктивної волі в створенні освітнього процесу, тому постійно зайнятий вдосконаленням свого характеру, поглядів, педагогічного мистецтва, духовно-морального світу, шукає і творить в собі педагога від Світла для дітей Світла.
 11. В пошуку  гуманного підходу  до учнів керується принципами: виховання в учнях життя за допомогою самого життя, облагородження середовища навкруги кожного учня, пізнання у співпраці  та співтворчості.
 12. Старанно дотримується закону: творити, поглиблювати та зміцнювати духовну спільність, єднання та взаєморозуміння зі своїми учнями.
 13. Допомагає учням зрозуміти, що думка є початковою енергією. Вирощує в них почуття відповідальності за свої думки. Створює умови для того, щоб вони полюбили своє мислення.  Виховує в них добромислення та яснодумство, добромовність та ясномовність.
 14. Веде своїх учнів від успіху до успіху, від труднощів до труднощів, вселяє в них віру в свої здібності, дає пережити радість пізнання, робить їх шукачами та  відкривачами знань.
 15. Досягає успішного опанування учнями освітніх стандартів і знаходить можливість розширювати їх зміст теоріями, проблемами, гіпотезами, пошуками і відкриттями, які народжуються на горизонті наук.
 16. Залучає батьків  до участі в організації шкільного життя їх дітей, робить свій педагогічний процес відкритим для них. Спілкується з батьками дружелюбно, з розумінням, допомогає їм розібратися в складних питаннях сімейного виховання.
 17. Черпає натхненя для творчості та натхненого професійного життя в трудах класиків світової педагогики, в любові до учнів і постійній турботі про них, в пошуках розгадки складних виховних і освітніх задач, в думці про те, що він "співроботнік у Бога".
 18. Творить і вдосконалює в собі образ духовно-моральної особистості: є прикладом культури і моральності, ввічливості і співчуття. Справедливий, живе по совісті, усміхнений, любить добрий гумор, простий  у спілкуванні, доброчесний, спрямований на благо.
 19. Несе учням уроки, як дари свого духу, завжди готовий допомогти їм, радіє їх успіхам, захищає та оберігає їх від усього дурного. Відданий учням, навчається у них тому, який ім потрібен учитель.
 20. Далекий від авторитаризму, від силових підходів до учнів. Не дратується,  не підвищує голос, не жаліється батькам про провини дитини, не налаштовує батьків проти дитини, не принижує учня, не вдається до покарань.

Ми сподіваємося, що педагогічна спільнота з великою увагою поставиться до цього Кодексу і почне застосовувати його в своєму житі на користь кожної дитини.

Новини

300-річний ювілей Григорія Савича Сковороди

2022 рік – рік відзначення 300-річного ювілею великого українського мислителя-мудреця, ...

02-12-2022 09:00:22 далі >

День пам’яті жертв голодомору

Цей День щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада. Цієї ...

26-11-2022 09:05:38 далі >

Григорій Сковорода. Біографія. Історія України!

ВІДЕО Григорій Сковорода обрав стезю мандрівного філософа і протягом ...

20-11-2022 12:28:22 далі >

Відео

П. Чайковский "Анданте кантабиле"

П. Чайковский "Анданте кантабиле" ...

Филармония г.Запорожье

Филармония г.Запорожье ...

В.Лаптев "Импровизация"

В.Лаптев "Импровизация" ...

Copyright © 2013,

shkolaiskysstv.zp.ua

Запорізька дитяча школа мистецтв №3

Школа мистецтв №3 у місті Запоріжжя - є культурним центром Хортицького району. Педагоги у процесі навчання дітей використовують сучасні методики. Учні беруть активну участь і перемагають у міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів!

Головна | Про школу | Контакти