Дитяча школа мистецтв №3 > Навчання > Правила та терміни прийому > Критерії відбору дітей в хореографічний колектив

Критерії відбору дітей в хореографічний колектив

Правильно визначити здібності і можливості дітей для успішного навчання їх хореографії непросто. Керівник повинен побачити в кожній дитині потенційного танцівника, будуючи свій прогноз по факту присутності будь-яких умінь і здібностей, даних дитині природою від народження.

За яким же принципом слід відбирати дітей для навчання хореографічному мистецтву? Для виконання специфічної хореографічної діяльності потрібні хороші фізичні, хореографічні дані, емоційна насиченість образів, міцна пам'ять і уява. Обдарованість і праця, праця і талант тісно взаємопов'язані.

При відборі дітей, керівник дитячого хореографічного колективу повинен відстежити і визначити зовнішні сценічні дані дітей, музичні, ритмічні здібності, медичні показники.

1. Визначення зовнішніх сценічних даних.

Існують основні типи складання - доліхоморфний і брахоморфний. Доліхоморфний - це астенічний тип, зріст високий або вище середнього, тулуб короткий, мала окружність грудної клітини, середні або вузькі плечі, довгі нижні кінцівки, малий кут нахилу таза, хода з розгорнутими стопами (носки нарізно).

Брахоморфний – зріст середній або нижче середнього, тулуб довгий, велика окружність грудної клітини, широкі плечі, короткі нижні кінцівки, великий кут нахилу таза, хода зі стопами розгорнутими всередину.

При відборі дітей доліхоморфний тип краще, особлива увага приділяється пропорційністі   тіла, бо пропорційно складений організм легше переносить навантаження і перевантаження, які неминучі в майбутній роботі. Визначаються хореографічні дані, такі як виворотність ніг, величина  шагу, підйом стопи, гнучкість тіла, стрибок.

Виворотність ніг - це здатність повертати верхню частину ноги в тазостегновому суглобі навколо осі так, щоб коліно, гомілка і стопа вільно поверталися назовні. Така виворотність залежить від вільної рухливості тазостегнового суглобу, еластичності м'язів стегна і зв'язок, від неглибокої западини таза і маленької довгастої головки стегнової кістки. Крім того, педагог визначає і пасивну виворотність, тобто виявляє ступінь запасу виворотності для можливого її розвитку в процесі навчання.

Підйом стопи - це зовнішній  прояв поздовжнього зводу стопи і можливість добре витягнути стопу разом з пальцями. Стопа повинна виводитися в одну лінію з гомілкою при високому ступені рухливості в гомілковостопному суглобі та пальцях.

Гнучкість тіла - це здатність вільно максимально прогнутися назад. Прогин відбувається за рахунок верхніх поперекових і нижніх грудних хребців.

Величина кроку - це ступінь рухливості тазостегнових суглобів і хребетного стовпа. Крім того, вона залежить від еластичності м'язів. Критерієм величини кроку є кут піднятою ноги не нижче 90º для хлопчиків, і вище 90º для дівчаток.

Стрибок - це здатність високого відштовхування - балон, який залежить від рухливості суглобів нижніх кінцівок, а також від функціональних можливостей м'язів ніг. М'якість приземлення характеризує еластичність триголового м'язу гомілки і сухожилля, а також щільно притиснутої п'яти до підлоги при низькому присіданні.

Відсутність будь-яких хореографічних сценічних ознак не є ще підставою для відмови в прийнятті до КОЛЕКТИВУ. Слід враховувати ще й музичні і танцювальні можливості дитини.

2.Музыкальні, ритмічні,  танцювальні здібності.

Емоційність і темперамент мають велике значення для майбутнього виконавця і його складною психолого-емоційною сценічною діяльністю. Індивідуальні здібності залежать від властивостей нервових процесів: збудження, гальмування, їх сили, врівноваженості і рухливості. Швидкість розвитку музичних здібностей залежить від темпераменту і ступеня обдарованості дитини. Пропонуються прості способи виявлення цих даних: марширування під музику, ритм і темп якої час від часу змінюється, імпровізація танцю або ритмічного малюнка під музику. Визначення цих здібностей має значення для артистизму і танцювальності майбутніх виконавців.

3. Медичні показники.

Для успішного  опанування хореографічного мистецтва необхідно гарне фізичне здоров'я, а також наявність функціональних можливостей тіла. Симетричні риси обличчя, подовжена рухлива шия, красива лінія плечей і передпліч, подовжена тонка кисть і пальці, подовжені руки - при опущених руках, кінець середнього пальця знаходиться на середині стегна або трохи нижче, прямий хребетний стовп з нормальними фізіологічними вигинами, симетрична грудна клітка, красива лінія ніг з продовгуватими м'язами. Особливу увагу потрібно звернути на стопу, так як це найбільш навантажується частина тіла. Ідеальна будова стопи для навчання хореографії, це коли 1,2,3 пальці рівні по довжині і вони більше 4,5 пальців. Стопа вузька з розворотом пальців назовні.

Надається медична довідка від лікаря-терапевта про стан здоров'я дитини (огляд кардіолога, ортопеда обов'язкові). Професійно займатися хореографічним мистецтвом можуть діти, які не мають важких хронічних захворювань внутрішніх органів і психічних розладів.

План – тестирование хореографических способностей детей.

Критерії відбору  Перевірка рухів  Пояснення рекомендації
1 етап. Хореографічні данні.
1.Підйом стопи Витягування  та скорочення стопи, кругові рухи стопою. Не розвинена стопа буде сковувати амплітуду стрібка та інших рухів. Розвивається спеціальними вправами.
2.Виворотність   гомілкового суглобу  Виконати 1,4,5 позиції ніг,battement tendu. Відсутність виворотністі , нерухомість гомілкового суглобу призводить до травм. При виконанні позицій всі пальці повинні бути притиснуті до підлоги.
3.Виворотність колінного суглобу Виконати demi plieGrand plie, retere. Невиворотні коліна призводять до травми. Розвивається спеціальними вправами.
4.Виворотність тазостегнового суглобу  Виконати demi plieGrand plie, rond de jambe par terree, «лягушка» лежачи на спині та на животі. Вправу «лягушка» потрібно виконувати обережно  натиск аючи на коліна. Відсутність виворотності  стегна не дозволить правильно виконувати пози класичного танцю. Розвивається за допомогою спеціальних вправ.
5.Величина   шага  Виконати releve lent  у всіх напрямках  з утриманням ноги на максимальній висоті. Нога повинна рухатися вільно без зайвих зусиль та болі, зв’язки повинні еластично розтягуватися. Спеціальні рухи  збільшують розтяжку шага.
6.Гнучкістькорпусу Виконати перегиби корпусу у всіх напрямках. Верхня частина корпусу повинна перегинатися легко та вільно, зі стійкою рівновагою нижньої частини корпусу. Ідеальна гнучкість не обов’язкова.
7.Стрибок Виконання стрибків на двох ногах на максимальну висоту. Необхідно добитися витягування корпусу та колін в повітрі, повного опускання п’яток на підлогу при приземлені , відштовхуватися всією стопою.
2 этап. Музичні данні.
1.Музичнийслух Виконати пісню голосного та тихого звучання. Відсутність слуху  ускладнить  навчання.
2.Ритм Виконати ритмічну хлопавку руками, ногами. Виконати рухи під музику зі зміною темпів. Відсутність ритмічних здібностей заважає вивченню хореографії, розвитку не підлягає.
3 этап. Артистичність і  виразність.
1.Міміка  обличчя. Емоції. Виконання образних рухів, вираз почуттів обличчям, розповідь вірша виразно. Все дети естественны и непосредственны. Это необходимо сохранять и развивать.Всі діти природні і безпосередні. Це необхідно зберігати та розвивати.
2.Виразність Імпровізація на задану тему, виконання поклону на «біс» Внутрішнє розкріпачення дитини - основне завдання педагога для розвитку виразності.
4 этап.  Медичні показники.

 

 

 

 

Новини

Вітаємо!!!!

У суботу 13.04.2024 р. на фортепіанному відділі нашої школи пройшов конкурс ...

16-04-2024 23:25:10 далі >

Всесвітній день мистецтва

Ідея обрати дату для дня, який об’єднає діячів та поціновувачів мистецтва, ...

15-04-2024 09:00:02 далі >

Всесвітній день здоров’я

7 квітня Здоров’я - це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ...

07-04-2024 09:00:39 далі >

Відео

А.Пьяццолла "La Calle 92"

А.Пьяццолла "La Calle 92" ...

Джаз-Академия Запорожье

Джаз-Академия Запорожье ...

«Романс»

«Романс» ...

Copyright © 2013-2023,

shkolaiskysstv.zp.ua

Запорізька дитяча школа мистецтв №3

Школа мистецтв №3 у місті Запоріжжя - є культурним центром Хортицького району. Педагоги у процесі навчання дітей використовують сучасні методики. Учні беруть активну участь і перемагають у міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів!

Ми в соціальних мережах