Правила та терміни прийому
Триває запис на вступні тестування до школи мистецтв №3
Записатися можна за ПОСИЛАННЯМ (натиснути тут).
Про терміни проведення вступних тестувань оголошено буде пізніше. Слідкуйте за новинами. Орієнтовно з 25.05.2024 по 01.06.2024 та з 27.08.2024 по 03.09.2024р.
Умови вступних тестувань:
Малювання - підготувати три малюнки (тема будь-яка); формат А4 (альбомний папір), підписати прізвище та ім'я дитини, роботу вкласти в файл.
1. Малюнок фарбами (гуаш);
2. Малюнок кольоровими олівцями
3. Малюнок фломастерами.
Для роботи в класі принести лист паперу (формат А3), фломастери, маркери, олівець простий, ластик.
Хореографія - форма:
• дівчинки - біла майка, білі плавки, білі шкарпетки, акуратна зачіска (ґулька);
• хлопчики - біла майка, чорні шорти, білі шкарпетки.
Музичні дані -
• Пісня (дитяча);
• Вірш
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок проведення вступних іспитів, прослуховувань, переглядів
та зарахування учнів до першого класу Запорізької дитячої школи мистецтв №3
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Дане Положення регламентує порядок проведення вступних іспитів, прослуховувань, переглядів та зарахування учнів до першого класу ЗДШМ №3.
1.2. Положення, розроблено у відповідності до Положення про початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад (школу естетичного виховання), затвердженого наказом Міністерства культури і мистецтв України № 523 від 06.08.01, зі змінами та доповненнями, Статуту Запорізької дитячої школи мистецтв № 3 (третя редакція) затвердженого рішенням виконавчого комітету Запорізької ради № 217 від 22.06.2012.
1.3. Прийом у ЗДШМ №3 здійснюється за наступними напрямами:
- хореографічне мистецтво (клас народно-сценічного танцю);
- музичне мистецтво (клас сольного співу, хоровий клас, інструментальні класи: фортепіано, скрипка, баян, акордеон, домра, гітара, труба, кларнет, флейта, саксофон, тромбон, ударні інструменти)
- образотворче мистецтво (художній клас).
1.4. Загальна кількість учнів, які можуть бути зарахуванні до школи визначається плановим контингентом, який затверджується наказом Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради.
1.5. Прийом у ЗДШМ №3 проводиться на конкурсній основі.
1.6. Розподіл учнів за видами мистецтва здійснюється виключно за результатами вступних іспитів, прослуховувань та переглядів.
ІІ. ПОРЯДОК ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ВСТУПНИХ ІСПИТІВ ТА ПРОСЛУХОВУВАНЬ
2.1. Вступні іспити, прослуховування та перегляди до першого класу ЗДШМ №3 проводяться у три етапи:
- вступні прослуховування та перегляди до підготовчої групи, яка працює на засадах самоокупності;
- підготовка дітей у підготовчої групи за видами мистецтва;
- вступні іспити учнів підготовчої групи до першого класу.
2.2. На першому етапі визначається наявність у дитини природних здібностей, які необхідні для навчання обраним видам мистецтва.
2.2.1. Для проведення прослуховувань та переглядів до підготовчої групи у квітні місяці наказом директора затверджується склад приймальної комісії, яка складається з завідуючих всіх відділів школи та досвідчених викладачів.
2.2.2. Підставою для допуску дитини до прослуховувань та переглядів є заява батьків.
2.2.3 На підставі поданих заяв приймальна комісія складає списки дітей по групам та графік проведення прослуховувань та переглядів, які доводяться до відома батьків шляхом вивішення на Дошці оголошень для батьків не пізніше ніж за 5 днів до їх початку. Також додатково додається список вимог, які потрібно виконати при підготовці до прослуховувань та переглядів.
2.2.4. Всім дітям надається право приймати участь у всіх прослуховуваннях та переглядах незалежно від вибраного напрямку мистецтва. Право брати участь вступниками у прослуховуваннях та переглядах за видами мистецтва залишається за батьками.
2.2.5. Прослуховування та перегляди проводяться згідно графіку. Оцінювання рівня природних даних ведеться за 10-ти бальною шкалою та оформлюється Протоколом, в якому крім оцінки різних даних зазначається рекомендація комісії до зарахування тільки тих дітей, які виявили високий або достатньо – високий рівень.
2.2.6. Після проведення всіх прослуховувань та переглядів не пізніше як через 10 днів складається список рекомендованих дітей до зарахування у хореографічну, художню та музично – хорову підготовчі групи, які будуть працювати на засадах самоокупності. Списки повинні бути вивешені на Дошці оголошень для батьків.
2.2.7. Разом зі списками рекомендованих дітей, складається графік індивідуальних консультацій батьків з членами екзаменаційної комісії, для ознайомлення батьків з результатами прослуховувань та переглядів, прийняття ними рішення про згоду або відмову на подальше зарахування їх дітей у підготовчі групи згідно з рекомендаціями комісії. У разі отримання високих результатів за підсумками прослуховувань та переглядів по декількома напрямкам мистецтва батькам надається право вибрати одне або декілька підготовчих груп. В ході консультацій батьки повинні отримати інформацію щодо умов та розмірів плати за навчання, структури та мети навчання дітей у підготовчих групах, умови зарахування учнів до першого класу після отримання належної підготовки.
2.2.8. Після проведення всіх консультацій зі всіма батьками, отримання ними згоди на подальшу підготовку їх дітей у підготовчих групах, комісії приймають остаточне рішення, щодо рекомендації до зарахування дітей до підготовчих груп. Рішення комісій є підставою до зарахування дітей до підготовчих груп, які будуть у наступному році працювати на засадах самоокупності.
2.2.9. В окремих випадках, коли в ході прослуховувань та переглядів членами комісії виявлені дуже гарні природні здібності, або дитина має достатню підготовку в інших позашкільних закладах за вибраними видами мистецтва та вже відвідує загальноосвітню школу, членами комісії може бути прийнято рішення про рекомендацію щодо зарахування до І класу. В такому разі дитина може бути зарахована до І класу без відвідування підготовчих груп за умови відповідності всім вимогам пункту 2.3.5 цього Положення.
2.3. Другий етап включає в себе спостереження за розвитком виявлених даних на вступних прослуховувань та переглядах у процесі навчання учнів у підготовчих групах. Також на протязі року з батьками проводять консультації, надаються рекомендації викладачами, що ведуть заняття у підготовчих групах, щодо розвитку дитини, рішення проблемних питань, зміцнення зацікавленості і підвищення рівня розвитку творчих здібностей. Викладачами та учнями інструментальних класів проводяться заходи для батьків та їх дітей, спрямовані на презентацію музичних інструментів. Всі ці заходи проходять виключно після узгодження з заступником директора з навчально – виховної роботи.
2.3.1 У квітні місяці проводиться анкетування батьків, щодо подальшого зарахування до першого класу. (додаток №1)
2.3.2. В останній тиждень навчального року серед учнів підготовчих груп проводяться контрольні іспити, прослуховування та огляди робіт, для проведення яких у травні місяці наказом директора затверджується склад екзаменаційної комісії, яка складається з завідуючих всіх відділів школи та досвідчених викладачів.
Оцінювання контрольних іспитів, прослуховувань та оглядів робіт проводяться з метою виявлення рівню розвитку творчих здібностей та визначення щодо зарахування учнів підготовчих класів до першого класу. Оцінювання ведеться за 5-ти бальною шкалою у музично – хорових групах, за 12-ти бальною шкалою – у хореографічних та художніх групах та оформлюється Протоколом. Для учнів музично – хорових підготовчих групах окремо зазначається інструмент, вивчення якого рекомендується комісією. До прийняття рішення щодо рекомендацій про зарахування до першого класу члени комісій уважно вивчають анкети батьків, заслуховують викладачів, які проводили заняття у підготовчих групах, щодо рівня роботи учнів у класі, їх уваги, зацікавленості до занять, відвідування занять, розвитку творчості, а також здібність до засвоєння матеріалу.
2.3.3. Після проведення всіх заходів згідно пункту 2.3.2. цього Положення складається графік індивідуальних консультацій батьків з членами екзаменаційної комісії, для ознайомлення батьків з рекомендаціями щодо подальшого навчання у школі, прийняття батьками рішення про згоду або відмову на подальше зарахування їх дітей до першого класу на відділи, інструментальні класи згідно з рекомендаціями комісії. В ході консультацій батьки повинні отримати інформацію щодо умов та розмірів плати за навчання, структури та навчальні плани згідно яким буде проводитись навчання дітей у першому класі, вимоги які потрібно виконувати для отримання учнями позашкільної освіти. Обов’язково доводиться до відома батьків, діти яких будуть займатись вивченням гри на музичних інструментах необхідність наявності вдома музичного інструменту для виконання домашніх завдань.
2.3.4. Після проведення всіх консультацій зі всіма батьками, отримання ними згоди на зарахування їх дітей до першого класу, комісії приймають остаточне рішення, щодо рекомендації до зарахування дітей до першого класу по відділам.
2.3.5. Остаточне рішення про зарахування учнів підготовчого класу до першого класу приймається дирекцією ЗДШМ №3. Підставою для зарахування учнів до першого класу є рекомендація приймальної комісії, згода батьків, наявність вільних місць, плановий контингент, наявність достатньої кількості аудиторій для проведення індивідуальних занять, наявність викладачів з фахових дисциплін, які можуть продуктивно проводити заняття з учнями першого класу при оптимальному навантаженні.
Перевагу до зарахування мають учні підготовчих груп, які набрали більше балів при складанні контрольних іспитів, прослуховувань або виконанні творчих завдань.
2.3.6. Зарахування учнів до І класу оформлюється наказом директора.
Для вступу знадобиться пакет документів:
- заява від батьків (опікунів, установи, що опікується дитиною) на ім’я директора закладу;
- довідка про стан здоров’я дитини від лікаря;
- оригінал і ксерокопія свідоцтва про народження дитини;
- оригінал і ксерокопія ідентифікаційного коду;
- документи, що підтверджують право на отримання пільг по оплаті за навчання дитини.
Критерії відбору дітей в дитячий хореографічний колектив.
Поради для мудрих батьків: "Десять причин віддати дитину в музичну школу" Кірнарская Д. К.